معرفی استارتاپ Motive، حلقه‌ای برای تایید ورود به حساب‌های کاربری

نویسنده: محمد رضازاده

28 آبان 1397 ساعت 09:07


فکر کنید همان‌طور که صبح‌ها برای صبح‌بخیر‌گفتن به اعضای خانه برایشان دست تکان می‌دهید، برای تایید دو مرحله‌ای حساب‌های کاربری‌تان هم همین کار را می‌کردید.

رمز عبور را وارد می‌کنید و می‌خواهید وارد صندوق ایمیلتان شوید. ناگهان صفحه‌ی آزاردهنده‌ی معروف بالا می‌آید. می‌خواهد مطمئن شود خودتان نمی‌خواهید خودتان را هک کنید. از همه بدتر اینکه تازه می‌خواهد برای آرامش خاطر یک کد N رقمی را برایتان پیامک کند. گوشی را که برداشتید حالا نوبت شماره‌ها است. ترکیبی عجیب از یک عدد ۶ رقمی که از هر طرف آن را بخوانید، فراموش خواهید کرد.

همه اینها را با هم جمع کنید و دور بیندازید. با این گجت جدید، کافی است برای واردکردن رمز عبور یک سایت، مثل ارباب حلقه‌ها (همان‌طور که در گجت Fin وجود داشت) دستتان را جلوی سیستم‌تان تکان دهید.

با Motive برای حساب های کاربری‌تان دست تکان دهید

این حلقه به‌ظاهر جادویی مانند یک قطعه امنیتی همیشه همراه شما است. این حلقه می‌تواند علاوه‌بر تایید دو مرحله ای یا همان 2FA، ضربان قلب و فشارخون شما را هم اندازه بگیرد. درواقع می‌توان گفت از سپتامبر  ۲۰۱۷ که برای اولین بار از این گجت رونمایی شد، این یکی از بهترین حلقه‌های امنیتی انسان‌محور تا به امروز است. Motive در حال حاضر فقط برای تایید دو مرحله ای کاربرد دارد اما قرار است در آینده جای مرحله وارد کردن رمز عبور را هم بگیرد. اینطور تصور کنید که با یک حرکت دست، وارد حساب کاربری موردنظرتان شوید؛ به نظر جالب می‌آید.

آن‌طور که مدیر اجرایی استارتاپ Motive یعنی Tajesh Unadkat می‌گوید:

 

این حلقه دروازه عبور شما از حضور فیزیکی به حضور دیجیتالی خواهد بود.

در سری جدید Motive از یک پروتکل امنیتی به نام WebAuthn استفاده شده که در آن تعدادی از قوانین دیجیتالی موجب می‌شوند تا از پارامترهای بیومتریک برای تایید دو مرحله‌ای رمز عبور در دستگاه‌های متصل به اینترنت، وب‌سایت‌ها و مرورگرها استفاده شود. WebAuthn توسط همان شرکتی که سامانه 2FA یا تایید دو مرحله‌ای را راه به دنیای وب معرفی کرد، به بازار ارائه‌شده است. نکته‌ی مثبت در مورد این سامانه آن است که به‌زودی گوگل کروم، فایرفاکس و مایکروسافت Edge هم استانداردهای این پروتکل را به رسمیت خواهند شناخت. 


کلمات کلیدی


موزیک این مقاله

David Guetta Ft. Sia & Fetty Wap - Bang My Head

دانلود آهنگ در

تلگرام

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت عضویت در سایت
کوشا شایسته فر

به گزارش "ورزش سه"، فرزان عاشورزاده در گفت‌و‌گو با تسنیم،...

خبرنامه